Czy gry komputerowe uzależniają?

Czy gry komputerowe uzależniają?
[REKLAMA]

Czy gry komputerowe uzależniają? Oczywiście, że tak. Jeżeli ktoś nie będzie pilnował siebie lub swoich dzieci, to może bardzo szybko przekonać się o tym, jaki wpływ mogą one na nas mieć.

Czy gry komputerowe uzależniają?

Czy gry komputerowe uzależniają?Gry komputerowe są dobre, ponieważ wspomagają nasze funkcje myślenia. Niezależnie od tego, czego one dotyczą, to jednak powodują pobudzanie szarych komórek w naszych mózgach. A co za tym idzie, nasza głowa pracuje. Jednak nie można zapominać, że za długie granie również wpływa negatywnie na nasze ciała, jak również, chociażby na kondycję fizyczną. Należy pamiętać o tym, żeby zachować umiar. Jeżeli mówimy sobie lub naszym dzieciom, że mogą grać jeszcze tylko przez godzinę, to nie należy tego czasu przeciągać, do nie wiadomo, ilu godzin. Nie zapominajmy, że nowoczesne wynalazki technologiczne są wspaniałe. Jednak nie można zapominać o nauce. Czy też o wykonaniu innych obowiązków.

Dzieciaki mogą równie dobrze chwycić jakąś książkę lub też umówić się ze swoimi znajomymi na dwór, ale nie na wspólne granie w gry. Gry na komputer mogą być obecne w naszym życiu, w życiu naszych dzieci. Przy czym, im dłuższy będzie to czas poświęcony na granie, tym gorzej. Wiele osób uzależnionych tak zapędziło się w swojej fascynacji, że naprawdę w tym się pogubiło. Kiedy ochłonęli (o ile im się to udało), to żadnych znajomych już nie mieli.

Konsekwencje uzależnienia od gier komputerowych

Takie uzależnienie może powodować nie tylko utratę znajomych, ale również bardzo często pracy, nie mówiąc już o złych wynikach w nauce u naszych dzieci. Należy przyjemności sobie dozować, ale nie można zapominać przy tym o bożym świecie, który jest wokoło nas. Pilnujmy siebie oraz pilnujmy naszych dzieci. Gry niech będą naszą zdrową fascynacją, a nie szkodliwym uzależnieniem, z którego należy się leczyć.

2 Komentarze

  1. Niestety to prawda, dlatego omijam gry szerokim łukiem. Wiem, żę jak zaczne grać to już po mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*