Jaka przeglądarka internetowa jest najlepsza w 2021 roku?

[REKLAMA]

Dla wielu z nas przeglądarka internetowa to najczęściej wykorzystywane oprogramowanie, które posiadamy na naszych laptopach lub komputerach. Bez względu na to, w jaki sposób spędzamy czas przy komputerze, ucząc się, grając, relaksując czy pracując, przeglądarka internetowa umożliwia nam przeszukiwanie internetu. Na przestrzeni lat popularność poszczególnych przeglądarek stopniowo traciła i zyskiwała na znaczeniu. Przyjrzyjmy się więc, które przeglądarki internetowe będą w 2021 roku na topie.

Google Chrome

     Chrome, czyli przeglądarka internetowa dostarczana przez Google jest niekwestionowanym liderem rankingu, zarówno pod względem udziału w rynku, jak i ilości funkcjonalności i udogodnień dla użytkownika. Statystyki wskazują, że aż ponad 68% użytkowników komputerów decyduje się na wykorzystanie przeglądarki Google Chrome. Co przemawia za jej popularnością? Na Pewno kompatybilność z innymi, równie popularnymi aplikacjami dostarczanymi przez google, jak Gmail czy Gdrive. Na plus należy też zaliczyć bardzo dużą liczbę rozszerzeń i wtyczek, które pozwalają nam wdrożyć nowe funkcjonalności i spersonalizować naszą przeglądarkę.

Microsoft Edge

     Przeglądarka dostarczana przez największego gracza na rynku systemów operacyjnych – Microsoft, jest plasowana na drugim miejscu pod względem popularności na rynku. Ponad 7% użytkowników deklaruje regularne wykorzystanie tej przeglądarki. Jakie są zalety wykorzystania Microsoft Edge? Na pewno płynność działania, której można odmówić poprzednim wersjom przeglądarek Microsoftu jak Internet Explorer. Edge umożliwia wykorzystanie dodatków, które dostępne są za pośrednictwem Microsoft Store. Dużym plusem jest zapowiedź integracji przeglądarki z naszymi zasobami zapisanymi w formacie Excel i Word, czyli popularnymi aplikacjami biurowymi stworzonymi przez tę samą firmę.

Firefox

     Firefox to przeglądarka, która kiedyś biła rekordy popularności, jednak dzisiaj wykorzystywana jest jedynie przez wąskie grono użytkowników. Firefox to rozwiązanie dla osób, które dbają o swoją prywatność, a także chcą mieć dostęp do wielu rozszerzeń, umożliwiających zwiększenie funkcjonalności przeglądarki. Największym plusem Firefox jest funkcja trybu prywatnego, która nie tylko nie zapisuje danych przeglądania, co jest na porządku dziennym w innych przeglądarkach, ale również nie pozwala na personalizowanie reklam produktów, które w danym trybie przeglądaliśmy.

Opera

     Opera, podobnie jak Firefox, ma swoje lata świetności za sobą. Zaletą tej zapomnianej już przeglądarki jest wbudowany VPN, a także dużo dodatkowych funkcjonalności jak możliwość wykonania zrzutu ekranu, jak również wygodną aplikację mobilną, która pozwala na łatwą nawigację po najczęściej wykorzystywanych przez nas aplikacjach w telefonie.

2 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*