Jaki program antywirusowy?

Jaki program antywirusowy?
[REKLAMA]

Antywirus to najprościej rzecz ujmując program, którego zadaniem jest wykrywanie i eliminowanie złośliwych oprogramowań krążących po sieci. Wiele z nich ma również dodatkowe funkcje takie jak filtr antyspamowy, sieciowa zapora czy możliwość kontroli rodzicielskiej.

Jaki program antywirusowy?

Jaki program antywirusowy?Jaki program antywirusowy wybrać – płatny czy darmowy? Takie pytanie zadaje sobie wiele osób poszukujących najodpowiedniejszego dla siebie programu antywirusowego. Warto tu jednak (dotyczy to szczególnie tych niezdecydowanych), że lepsze jest darmowe, mające niewiele możliwości oprogramowanie antywirusowe niż żadne. Te bezpłatne programy antywirusowe dobrze sprawdzą się przede wszystkim na domowych komputerach, na których nie są przechowywane jakieś bardzo istotne dane czy w przypadku bardzo częstego tworzenia zapasowych kopii różnego rodzaju danych. W przypadku przedsiębiorstw najbezpieczniejszym rozwiązaniem będzie stosowanie odpłatnych antywirusów. W tym przypadku utrata danych czy ważnych firmowych dokumentów może mieć poważne konsekwencje, dlatego też przedsiębiorcy podejmują wszelkiego rodzaju kroki zmierzające do ich ochrony.

Płatne programy antywirusowe

Poza lepszą ochroną, jakie zalety mają jeszcze płatne programy antywirusowe. Wyróżniają się one przede wszystkim:

  • większą skutecznością niż oprogramowania darmowe,
  • zastosowaniem najnowocześniejszych technologicznych rozwiązań,
  • znacznie większą ilością funkcji niż darmowe oprogramowania antywirusowe.

Warto wybierać antywirusy, które nie będą spowalniały pracy komputera. Dotyczy to zarówno darmowych jak i płatnych programów antywirusowych. Nikt przecież nie lub jak komputer mu zwalnia, a program antywirusowy jest niezbędny do bezpiecznego poruszania się w sieci, w których niestety na użytkowników komputerów czyha coraz więcej zagrożeń.

3 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*