Program do obróbki zdjęć dla początkujących

Program do obróbki zdjęć dla początkujących
[REKLAMA]

Jeżeli chodzi o szeroko pojętą obróbkę zdjęć na komputerze, to na pewno takim symbolem wśród programów jest Photoshop z firmy Adobe. Jest to jednak program stosowany przez profesjonalistów, mający olbrzymie możliwości. Ale przy tym dość trudny, a przede wszystkim niestety bardzo drogi. Efektem jest to, że zazwyczaj używają go zawodowi graficy, fotografowie. Albo osoby odpowiedzialne za skład graficzny różnych publikacji. Czy znajdzie się jednak program do obróbki zdjęć dla początkujących który jednocześnie nie będzie zbyt skomplikowany, a do tego darmowy?

Program do obróbki zdjęć dla początkujących

Program do obróbki zdjęć dla początkującychTak, na szczęście jest kilka takich programów, a na pewno wśród nich prym wiedzie Gimp. Gimp jest programem, który choć oryginalnie został stworzony na system operacyjny Linux, to jednak obecnie jest także dostępny ma dużo popularniejszy Windows. Program, oprócz tego, że jest darmowy, to jest także dosyć prosty w obsłudze. Oraz nie wymaga mocnego komputera do działania. Jeżeli ktoś się uprze, albo ma takie potrzeby, to na dobrą sprawę Gimpa można używać także jako program profesjonalny, jako konkurencję dla Photoshopa. Oczywiście, część osób może się z tym nie zgodzić. Ale za pomocą Gimpa także można robić skomplikowane rzeczy.

Zalety wykorzystania Gimpa

Siłą Gimpa jest jednak to, że jak najbardziej poradzi sobie z nim początkujący. I za pomocą tego programu można wprowadzać zmiany w grafikach, które najbardziej właśnie amatorów interesują. O czym tutaj mowa? Na przykład o zmianie rozmiaru zdjęcia. Albo wykadrowaniu go, czyli wycięciu wybranego jego fragmentu. Drugą opcją jest także zmiana kolorów na zdjęciu. Na przykład podbicie jasności, kontrastu, albo nasycenia barwnego. Gimp jak najbardziej sprawdzi się także jako program do retuszu. Gdzie bez większych problemów usuniemy jakieś niechciane elementy na zdjęciach, śmieci, zanieczyszczenia i tym podobne sprawy.

2 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*