MacBook dla programisty? Sprawdź dlaczego warto wybrać Apple

[REKLAMA]

Jeśli jesteś programistą, to dobrze wiesz, że potrzebujesz dobrego komputera. Ma być wydajny, szybki i zapewniać płynną pracę podczas obsługi wymagających aplikacji i programów. Czy MacBook jest odpowiedni dla programisty? Sprawdź, dlaczego warto wybrać Apple!

Z komputera korzysta coraz więcej pracowników. Trudno się dziwić. Urządzenie posiada różnorodne programy, które znacznie ułatwia wykonywanie obowiązków. W niektórych branżach wystarczy podstawowe urządzenie. Z kolei są zawody, gdzie sprzęt musi cechować się dobrymi parametrami, aby nie tylko ulepszyć, ale przede wszystkim umożliwić pracę. Jednym z nich jest zawód programisty. Programista to osoba zajmująca się tworzeniem programów komputerowym w języku programowania. W tym przypadku komputer jest głównym narzędziem pracy. Z tego względu wymaga określonej specyfikacji.

Dlaczego warto wybrać MacBook od Apple?

Niekwestionowanym liderem na rynku jest MacBook, zachwycający nie tylko designem, ale przede wszystkim funkcjonalnością. Nic dziwnego, że programiści chętnie go wybierają. Dlaczego warto wybrać Apple?

Kompatybilność

System operacyjny urządzeń z logo nadgryzionego jabłuszka jest perfekcyjny. System macOS posiada wiele zestawów. Przede wszystkim pozwala na jednoczesną pracę z innymi systemami operacyjnymi m.in. Windowsem.

Funkcjonalność systemu operacyjnego

System macOS daje pełen wachlarz korzyści. Użytkownicy MacBook’a mają dostęp do wielu narzędzi, dedykowanym systemowi macOS. Ze względu na rosnącą popularność sprzętu z logo nadgryzionego jabłuszka, pojawiają się kolejne aplikacje oraz wtyczki, które tworzone są typowo pod system macOS. Zalicza się do nich edytory tekstów m.in. textMate, SublimeText, narzędzia pomocnicze: xScope, czy narzędzia do przesyłania plików – Transmit.

Wydajność

Niewątpliwym atutem MacBook’a jest wydajna bateria, dzięki której możesz programować bez potrzeby ciągłego zasilania sprzętu. Najnowszy MacBook Pro M1 Max umożliwia 14-godzinne użytkowanie bezprzewodowe!

Intuicyjność

MacBook zachwyca również intuicyjnością. Warto zaznaczyć, że sam system macOS jest bardzo prosty, intuicyjny, a jego obsługa nie sprawia żadnych problemów. Nawet jeśli wcześniej korzystałeś z Windowsa, to opanowanie systemu macOS nie zajmie Ci zbyt wiele czasu. Intuicyjność polega również na możliwości tworzenia niestandardowych skrótów klawiszowych, inteligentnych folderów do kategoryzowania plików czy przenoszenia karty między urządzeniami

Jaki Mac do programowania?

Do zadań programisty należy m.in. kompilowanie i testowanie kodu, dlatego komputer powinien posiadać nowoczesny procesor wielordzeniowy oraz dużą ilość pamięci RAM. Oba parametry umożliwiają szybką i wydajną pracę. Nie bez znaczenia jest również ekran. MacBook możesz kupić w wersji 14- i 16-calowej, a wybór przekątnej to już kwestia indywidualna. Najlepszym wyborem jest MacBook Pro M1 Max, który nie ma sobie równych. Autorski czip zapewnia piekielną wydajność. Śmiało stwierdzamy, że to sprzęt, który spełni wszystkie oczekiwania, dotyczące programowania, obróbki graficznej, modelowania oraz renderowania 3D. Z powodzeniem wykorzystasz go także do prac twórczych i artystycznych. To urządzenie stworzone z myślą o profesjonalistach.

Informacje zaczerpnięte z: idream.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*