iPad jako tablet graficzny? Sprawdź, czy warto

[REKLAMA]

Apple iPad jako tablet graficzny daje ogromne możliwości. Jednocześnie można go używać do wykonywania wielu innych zadań. Dlaczego warto go kupić? Przedstawiamy 5 powodów!

iPad – najlepszy tablet graficzny

Nie ma najmniejszej wątpliwości, że tablet z logo nadgryzionego jabłuszka jest wielofunkcyjnym urządzeniem. Służy nie tylko jako klasyczny tablet multimedialny, ale również jako mini komputer razem z klawiaturą Magic Keyboard, oraz profesjonalny tablet graficzny. Co więcej, można go używać solo albo ze współpracy z dowolnym komputerem Mac. Dlaczego warto go kupić i korzystać z niego jako tablet graficzny? Oto 5 powodów:

Apple Pencil

Z iPad’a można korzystać przy pomocy rysika Apple Pencil, który niesie za sobą wiele korzyści. Przede wszystkim bardzo dobrze odczytuje siłę nacisku i pochylenie, a tym samym ułatwia cieniowanie. Do tego jest idealnie wyważony. Rysik jest smukły i ergonomiczny, dzięki czemu zapewnia maksymalny komfort użytkowania. Rysując nim czujesz, jakbyś korzystał z tradycyjnego ołówka. To z kolei umożliwia precyzyjne operowanie. Nawet kilkugodzinne użytkowanie nie sprawia, że dłoń się męczy.

Oprogramowanie

Nie ma najmniejszej wątpliwości, że firma Apple jest liderem w dziedzinie oprogramowania. System daje dostęp nie tylko do tradycyjnych programów, takich jak Photoshop, Clip Studio Paint czy Autodesk SketchBook, ale również innych aplikacji, które dostępne są tylko na sprzęt z logo nadgryzionego jabłuszka. Mając iPad’a, możesz korzystać z ProCreate, który ma wielu zwolenników. Aplikacja jest uznawana za jedną z najlepszych do tworzenia ilustracji.

Akcesoria

Ogromnym atutem jest dostępność akcesoriów. Wśród nich na uwagę zasługuje nakładka Paperlike, która zmienia fakturę powierzchni. W efekcie przypomina zwykłą kartkę papieru. Kolejny to wspomniany rysik Apple Pencil, który znacznie ułatwia korzystanie z iPad’a. Do tabletu można podłączyć również klawiaturę Magic Keyboard, tym samym tworząc komputer w wersji miniaturowej.

Zaawansowane parametry

Nie można nie wspomnieć o parametrach iPad’a. Urządzenia z logo nadgryzionego słyną nie tylko z wyjątkowo eleganckiego designu, ale przede wszystkim z bardzo dobrych podzespołów. Przykładowo, iPad Pro najnowszej generacji otrzymał zaawansowany, autorski czip M1, który gwarantuje piekielnie szybką i płynną pracę. Dzięki temu iPad jest bardzo wydajnym i praktycznym tabletem graficzny. Bez problemu obsługuje kilka aplikacji jednocześnie, przejście z jednej do drugiej jest płynne. Radzi sobie nawet z najbardziej wymagającymi programami. Całość dopełnia energooszczędność.  Dzięki temu otrzymujesz designerski sprzęt, który zapewni Ci zaawansowaną, efektywną i wydajną pracę

Mobilność

Niewątpliwą zaletą iPad’a jest mobilność. Po pierwsze, tablet jest smukły i lekki. Z powodzeniem spakujesz go do torby i plecaka. Wydajna bateria pozwala nie tylko na oglądanie filmów, przeglądanie stron internetowych, ale również na wielogodzinną pracę, dzięki czemu możesz wykonywać obowiązki nie tylko w domu, ale również w podróży, nie martwiąc się o źródło prądu.

Informacje zaczerpnięte z: idream.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*