Kaspersky – niezawodny program do kontroli rodzicielskiej

[REKLAMA]

Życie w erze cyfrowej sprawia, że dzieci mnóstwo czasu spędzają przed komputerami, laptopami oraz smartfonami. Często zdarza się tak, że oglądają filmy czy grają w gry bez nadzoru dorosłych. Rolą rodziców jest to, aby chronić skutecznie swe pociechy przed niedozwolonymi, często niebezpiecznymi treściami online. Pozwala na to dobry program do kontroli rodzicielskiej.

Jak chronić dziecko przed niebezpiecznym korzystaniem z sieci?

Obecnie w internecie nie brakuje szkodliwych treści, na które to może niespodziewanie natchnąć się każdy młody człowiek. Stanowią one poważne zagrożenie dla jego emocji oraz psychiki. Jak zatem chronić dziecko przed internetowymi kłopotami oraz przed zalaniem go nieodpowiednimi treściami?

Niezbyt dobrym pomysłem jest całkowite zablokowanie Internetu, gdyż współczesna młodzież nie jest w stanie bez niego prawidłowo funkcjonować. Biegłość w cyfrowej rzeczywistości daje więcej życiowych szans oraz jest niezbędna do robienia wielu cennych rzeczy w dorosłym życiu. Aby swą pociechę chronić przed złem płynącym z internetu warto zainstalować dobry program do kontroli rodzicielskiej. Obecnie powszechnie dostępne są gotowe aplikacje, które automatycznie zablokują laptopa czy smartfona przed dostępem do złych z punktu widzenia dziecka treści. Potrafią one zapewnić rodzicom pożądany spokój ducha.

Kaspersky a skuteczna kontrola dziecka w internecie

Aplikacja ta pozwala na blokowanie takich stron internetowych, których oglądanie jest niewskazane w młodym wieku. Dzięki niemu rodzice mogą nie tylko filtrować odwiedzane witryny, lecz także monitorować aktywność swoich dzieci w świecie rzeczywistym. Pozwala na to lokalizator dziecka. Dzięki monitorowaniu położenia GPS rodzice mogą w każdej dowolnej chwili sprawdzić lokalizację dziecka na mapie. Mogą oni bez problemu zdefiniować bezpieczny obszar, a gdy dziecko znajdzie się poza nim, to wówczas są o tym informowani.

Korzystanie z wersji Safe Kids Free sprawia, że najmłodsi mogą być bezpieczni, nawet nie wiedząc o tym, że jakieś narzędzie je kontroluje. Program ten nie pokazuje jakichkolwiek wyników, jeśli słowo kluczowe jest związane z pornografią, terroryzmem, narkotykami oraz wieloma innymi tematami stwarzającymi niebezpieczeństwo dla dzieci.

Korzystając z tego programu konfiguracja reguł ochrony jest możliwa za pomocą konta rodzica, które to również udostępnia na bieżąco raporty statystyczne dotyczące aktywności dziecka w sieci. Co prawda program ten daje dzieciom możliwość ominięcia osłony ochronnej i wejścia na niedozwoloną dla jego wieku stronę, ale wówczas rodzic dowiaduje się o tym z raportów online.

Program służący do kontroli rodzicielskiej to skuteczne narzędzie pozwalające dziecku korzystać z sieci w bezpieczny sposób, a co za tym idzie prawidłowo się rozwijać.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*