Internet światłowodowy – dlaczego warto?

[REKLAMA]

Internet światłowodowy już od kilku lat stanowi jeden z popularniejszych wyborów Polaków w kwestii połączenia internetowego zarówno w domu, jak i firmie. O dużej popularności tego rozwiązania świadczy również fakt, że praktycznie wszystkie liczące się firmy zajmujące się dostawą internetu w Polsce zdecydowało się wprowadzić internet światłowodowy również do swojej oferty.

Ten rodzaj połączenia w przeciwieństwie do tradycyjnego okablowania jest doprowadzany w sposób alternatywny i zapewnia bardzo szybkie łącze internetowe, które w warunkach innego internetu jest bardzo trudne do uzyskania. Jakie zalety posiada internet światłowodowy? Poniżej przedstawione zostały argumenty, dlaczego warto zainwestować w to rozwiązanie.

Bardzo stabilne połączenie internetowe

Jedną z największych zalet, jaką wymienia się, rozmawiając o internecie światłowodowym, jest bez wątpienia jego niezawodność, bez względu na pogodę. Internet światłowodowy charakteryzuje się stałą prędkością oraz wysokiej klasy sygnałem optycznym, który jest odporny nie tylko na burze, opady śniegu, deszczu, silne podmuchy wiatru, ale też na zakłócenia elektromagnetyczne. Tradycyjnie okablowane łącze internetowe jest niestety zależne od tego typu zewnętrznych czynników, czego z pewnością byliśmy świadkami każdorazowo, gdy przychodziło nam pracować z internetem podczas burzy.

Duża prędkość internetu światłowodowego

Popularność internetu światłowodowego jest wynikiem bardzo wysokiej prędkości przepływu danych. Pojedyncze włókno w światłowodzie posiada ogromną pojemność, która pozwala na pracę w takiej prędkości. Kiedyś prędkość internetu 1GB na sekundę było w sferze marzeń i nie było możliwości osiągnięcia takiego wyniku. Teraz, ze światłowodem taka prędkość to nic dziwnego, co może potwierdzić każdy właściciel tego rozwiązania.

Bezpieczeństwo

Posiadając tradycyjne łącze internetowe, jesteśmy w dużym stopniu narażeni na wszelkiego rodzaju ataki cybernetyczne. W przypadku światłowodu, tego typu ataki są bardzo trudne do wykonania, ze względu na konstrukcję tego rozwiązania. Dlatego też posiadanie internetu światłowodowego pozytywnie wpływa na nasze bezpieczeństwo w sieci.

Niezawodność

Internet światłowodowy pozwala nam być pewnym, że prędkość oferowana przez dostawcę faktycznie będzie realizowana w naszym domu. Decydując się na internet kablowy, niejednokrotnie byliśmy zawiedzeni jego jakością, która znacznie odbiega od oferty dostawcy. W przypadku światłowodu możemy być o ten aspekt bezpieczni.

Funkcjonalność internetu światłowodowego

Internet to jeden z podstawowych elementów, który powinien być na wyposażeniu każdego gospodarstwa domowego. Światłowód natomiast pozwala nam nie tylko cieszyć się prędkością przeglądania internetu, ale też umożliwia przesyłanie sygnału telewizji czy telefonii. To z kolei sprawia, że za pośrednictwem światłowodu możemy uczynić nasze miejsce do życia inteligentnym domem. Obecnie coraz więcej posiadanych urządzeń musi łączyć się z siecią – jeśli postawimy na wysokiej jakości internet światłowodowy, możemy być pewni, że wszystko będzie działało w zgodzie z przeznaczeniem.

Artykuł powstał przy współpracy z PanWybierak.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*