iMac – idealny wybór do home office

[REKLAMA]

Coraz więcej osób pracuje zdalnie. Home office, choć daje ogromne możliwości, to wymaga stworzenia odpowiednich warunków do pracy i posiadania dobrego sprzętu. Dobrym wyborem będzie iMac, który zapewni maksymalny komfort. Dlaczego? Sprawdziliśmy!

Jaki komputer do home office wybrać?

Praca w trybie home office niesie za sobą korzyści. Jednak dla osób, które do tej pory pracowały w biurze, to nie lada wyzwanie. Przede wszystkim praca z domu wymaga od Ciebie samodyscypliny, a także cierpliwości. Niezwykle istotne jest zachowanie równowagi pomiędzy pracą a życiem prywatnym. Zdarza się, że wykonywanie obowiązków z miejsca zamieszkania może Ci się wydawać nieefektywne, przez co praca zajmuje Ci więcej godzin niż w firmie. Dom zaczyna Ci się kojarzyć. Na całe szczęście istnieje mnóstwo zalet. Oszczędzasz czas, który wcześniej poświęcałeś na dojazd do pracy, pieniądze na paliwo czy bilet miesięczny. Możesz wstać znacznie później, a przerwę w pracy wykorzystać na zrobienie prania, ugotowanie obiadu. Aby praca była w pełni efektowna, nie wystarczy samodyscyplina, ale przygotowanie miejsca pracy i wybranie odpowiedniego sprzętu. Bez względu na to, jaki masz zawód i jaką pracę wykonujesz, komputer musi mieć dobre podzespoły, które zapewniają szybką i płynną pracę. Do takich urządzeń należą komputery marki Apple, w tym iMac, będący jednym z najchętniej wybieranych sprzętów do home office.

iMac – idealny wybór do home office

Apple iMac to komputer all-in-one. W praktyce oznacza to, że wszystkie komponenty jednostki centralnej, czyli karta graficzna, dysk twardy, procesor, pamięć RAM znajdują się we wnętrzu urządzenia. Dzięki temu komputer składa się tylko z monitora oraz klawiatury. Zaletą komputerów „wszystko w jednym” jest ich kompaktowość i estetyczny design. Takie rozwiązanie pozwala na uniknięcie wielu kabli, które w tradycyjnym sprzęcie często się plączą i brzydko wyglądają. Ponadto, modele all-in-one są znacznie cichsze niż klasyczne komputery stacjonarne, co wpływa na komfort użytkowania. Apple iMac występuje w dwóch wersjach. Pierwsza to iMac 24, który wyposażono w ekran Retina o przekątnej 23,5 cala o rozdzielczości 4,5K 4480 na 2520 pikseli. Z kolei Apple iMac 27 otrzymał 27-calowy ekran o rozdzielczości 5K 5120 na 2880 pikseli. W obu zastosowano technologię True Tone, dostosowującą barwę wyświetlanych treści do otoczenia. Oba mają jasność na poziomie 500 nitów. Fundamentalna różnica dotyczy procesora. Modele 24 napędza autorski czip M1, który nie ma sobie równych. Natomiast iMac 27 można kupić z procesorami firmy Intel: i5, i7 oraz i9.

Który iMac wybrać?

Wybór iMac’a należy uzależnić od indywidualnych oczekiwań, potrzeb, a takie rodzaju czynności, które będziesz na nim wykonywać. Do prostej pracy wystarczy kompaktowy iMac w najtańszym wariancie. Jeśli jednak potrzebujesz komputera do pracy z wymagającymi programami, wówczas warto dokładnie przeanalizować parametry zarówno iMac’a 24, jak i iMac’a 27. Model z 27-calowym ekranem będzie wygodniejszym rozwiązaniem dla osób, które pracują z programami graficznymi np. grafików, architektów.

Informacje zaczerpnięte z: idream.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*