Dlaczego warto kupić iPada?

[REKLAMA]

Apple iPad to tablet, który od lat cieszy się ogromną popularnością. Wyposażony w innowacyjne technologie, stanowi świetny gadżet, a dla wielu osób jest narzędziem pracy. Dlaczego warto kupić iPada?

Czy warto kupić iPad’a?

Tablet to sprzęt, który dla jednych jest zbędny, a dla innych stanowi obowiązkowy gadżet. Co prawda, nie zastąpi laptopa czy komputera stacjonarnego, ale sprawdzi się w wielu sytuacjach. Chętnie wybierany przez uczniów, studentów, jak i osoby, które pracują zdalnie. Na rynku niekwestionowanym liderem jest iPad, czyli tablet marki Apple. Urządzenie korzysta z systemu iOS, który oferuje ogromne możliwości. Pozwala nie tylko na przeglądanie wiadomości, oglądanie filmów i seriali, ale również tworzenie grafik. Obecnie Apple posiada kilka serii, w tym:

  • budżetowy iPad z 10,2-calowym ekranem,
  • kompaktowy 8,3-calowy iPad mini,
  • iPad Air z ekranem o przekątnej 10,9-cala,
  • iPad Pro dla wymagających z ekranem o przekątnej 11- lub 12,9-cala.

Na tle innych producentów oferta Apple wydawać by się mogła uboga. Jednak firma od lat stawia nie na ilość, a na jakość. Dzięki temu otrzymujemy sprzęt najwyższej jakości, który ma świetne podzespoły, a do tego jest po prosty piękny. To, na który tablet się zdecydujemy, zależy przede wszystkim od naszych potrzeb i oczekiwań. Niezależnie od modelu iPad’a, każdy z nich pozwoli nam na wygodnie pisanie maili, sprawdzenie wiadomości, obejrzenie filmów i seriali czy porozmawianie na wideokonferencji. Dzięki temu, że mają one większe ekrany niż smartfony, to korzystanie z niego jest znacznie wygodniejsze. Z kolei mniejszy rozmiar w porównaniu do laptopów pozwala wziąć tablet praktycznie wszędzie. Zmieści się zarówno w plecaku, jak i torebce.

Apple iPad – jaki wybrać?

Choć Apple nie ma w swojej ofercie zbyt wielu modeli, to wybór konkretnego iPad’a może być trudny. Który z nich wybrać? Oto nasze typy:

ipad 9. generacji

Apple iPad 9. generacji to podstawowy model, który będzie idealny do rozrywki, domu, a także dla studentów. Napędza go procesor Apple A13, który jest naprawdę bardzo wydajny. Spokojnie poradzi sobie zarówno z edycją zdjęć, jak i prostym montażem wideo. Z powodzeniem można zagrać na nim w gry. Trudności napotkamy dopiero przy obsłudze wymagających aplikacji i prac, takich jak tworzenie zaawansowanych projektów graficznych.

Apple iPad mini 2021

Apple iPad mini 2021 to kompaktowych rozmiarów tablet, który oferuje ogromne możliwości. Wyposażono go w piekielnie wydajny Apple A15 Bionic, wspierany dodatkowo 4 GB RAM, dzięki czemu praca na nim to czysta przyjemność. Dostał wyświetlacz Liquid Retina IPS LCD o przekątnej 8,3-cala. Całkiem ciekawie prezentuje się aparat, Z przodu to 12 Mpix, a z tyłu Mpix. Zdjęcia wychodzą bardzo dobrej jakości.

iPad Pro

Dla najbardziej wymagających użytkowników Apple przygotowało iPad’a Pro z procesorem M1. Model ten dostępny jest z ekranem o przekątnej 11-cali lub 12,9-cala. W obu przypadkach jest to wyświetlacz Liquid Retina XDR. Tablety w wersji pro posiadają aparat o rozdzielczości 12 MP z obiektywem szerokokątnym oraz aparat 10 MP z obiektywem ultraszerokokątnym. Co prawda, iPad nie jest sprzętem do robienia zdjęć, ale za to fotografie wychodzą naprawdę świetne.

Informacje zaczerpnięte z: idream.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*