Zabij nudę ze swoim komputerem

[REKLAMA]

W dobie pandemii, wiele osób boryka się z problemem nadmiaru czasu. Niestety, kolejne obostrzenia powodują, że spędzamy mnóstwo czasu w domu. Wszyscy więc poszukujemy, czegoś co pozwoli nam zapomnieć o panującej sytuacji oraz miło spędzić chwile w domowym zaciszu. Jedni wybierają ćwiczenia, inni czytanie książek albo rękodzieło. Jednak chyba najpopularniejsza jest rozrywka elektroniczna. Mowa to zarówno o mediach społecznościowych, jak i grach wideo. Raporty platform sprzedażowych i sklepów internetowych mówią jasno – takiego ruchu w środowisku graczy nie było nigdy.

Napływ nowych graczy

Świadomość społeczna, odnośnie tego na czym polega bycie graczem, oraz co do samej wirtualnej rozgrywki, była do niedawna dość ograniczona. Wraz z popularyzacją gier mobilnych, coraz więcej osób zaczęło się interesować tematem i sukcesywnie obalać mity, narosłe wokół ludzi, dla których gry były i są hobby od wielu lat. Pandemia sprawiła, że wiele osób, które wcześniej nie grały w żadne gry, zaczęło sięgać po tytuły, które wydawały im się interesujące. Zarówno gry na komputer, konsole oraz te mobilne, przyciągnęły miliardy ludzi, którzy dzięki nim mogli oderwać się od depresyjnej, pandemicznej rzeczywistości. Zjawisko stało się tak powszechne, że znacznie ograniczyło nagonkę na środowisko graczy, kreowaną przez media. Przedstawiano ich tam jako ludzi zafascynowanych przemocą, tylko czekających na dogodną okazję do wywołania rozlewu krwi. Cóż, w sytuacji gdy graczami stała się większość społeczeństwa, tego typu komentarze są niezbyt poprawne politycznie.

Łupy dla nowych graczy i starych wyjadaczy

Oczywiście wszyscy wyczekujemy z niecierpliwością powrotu do normalności, jednak trzeba przyznać, że w ostatnich miesiącach można zauważyć niezwykłą mnogość promocji na gry i akcesoria z nimi związane. Jest to oczywiście forma zachęcenia kolejnych osób do głębszego zanurzenia się w ten świat, a dla weteranów rozgrywek szansa na poszerzenie swoich bibliotek o kolejne tytuły. 

Skoro jesteśmy przy tym temacie, to uważam, że teraz jest właśnie najlepszy czas, aby odwiedzić swój sklep z grami i sprawdzić jego ofertę. Możliwe, że polowaliście na jakąś grę na komputer lub konsolę już od dawna, ale cena była zbyt wygórowana. W takim wypadku sprawdźcie, czy nie jest na przecenie. Jednocześnie warto przejrzeć pozostały asortyment, taki jak:

  • pady do PC i konsol
  • kierownice dla fanów gier wyścigowych
  • klawiatury i myszki
  • słuchawki i mikrofony

Innymi słowy, wykorzystujcie dobry czas na zakup sprzętu, który powinien posiadać każdy gracz. Pamiętajcie także, że niektóre promocje i okazje, trwają tylko przez określony czas. Trzeba więc regularnie sprawdzać ceny wymarzonych produktów, aby nie przeoczyć jakiejś okazji.

Na rynku pojawiło się wiele nowych pozycji. Gry na komputer i konsole są teraz bardzo chodliwym towarem. Niestety ma to też negatywne skutki, w postaci sporej liczby produktów o wątpliwej jakości. Jest kilka sposobów, aby uniknąć takiego nieudanego wyboru. Przede wszystkim, zweryfikujcie opinie na temat gier i sprzętu, który nabywacie. Najlepiej natomiast korzystajcie ze sprawdzonych sklepów z grami, które zapewnią wam satysfakcjonujące zakupy.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*