Proces transformacji w Twojej firmie – od czego zacząć?

[REKLAMA]

Transformacja cyfrowa może przyspieszyć rozwój i poprawić produktywność Twojej firmy, a tym samym umożliwić szybkie zwiększenie zysków. Obecnie transformacja przedsiębiorstw wykracza daleko poza nowe rozwiązania technologiczne usprawniające wykonywanie zadań przez pracowników. Tak naprawdę jest to proces wymagający zmiany kultury firmy poprzez wykorzystanie danych i technologii do szybszego podejmowania świadomych decyzji i lepszego zaspokajania potrzeb klientów. Od czego warto zacząć?

Transformacja cyfrowa to przyjęcie procesów i narzędzi cyfrowych w celu osiągnięcia określonych strategicznych celów biznesowych. Jest to rozległy i złożony proces, który obejmuje głęboką transformację kultury korporacyjnej i zmiany na wszystkich poziomach. Dlatego przygotowaliśmy 3 wskazówki, które pomogą twojej firmie rozpocząć przygodę z transformacją cyfrową, która zachęci członków zespołu do osiągania lepszych wyników, zapewniając jednocześnie satysfakcję klientów.

Wybierz odpowiednie narzędzia wewnętrzne

Aby transformacja cyfrowa zakończyła się sukcesem, konieczne jest wdrożenie odpowiednich rozwiązań technologicznych, dzięki którym będziesz mógł zdigitalizować i uporządkować wszystkie swoje dokumenty oraz dane, aby ułatwić zarządzanie nimi, ich archiwizację i wykorzystanie. Z kolei dzięki odpowiedniemu systemowi przechowywania plików w chmurze, możesz chronić dane przez bardzo długi czas. Dobrą praktyką jest dokonanie wyboru elastycznego systemu, dzięki któremu wszystkie niezbędne narzędzia będą dostępne z poziomu jednej platformy. Tym sposobem zaoszczędzisz nie tylko czas, ale i pieniądze. Obecnie najbardziej kompleksowym narzędziem dostępnym na rynku jest MS Dynamics 365, czyli rozwiązanie chmurowe, które łączy w sobie elementy CRM oraz ERP.

Angażuj zespoły

Pracownicy, którzy nie będą wystarczająco świadomi i przeszkoleni w zakresie wprowadzanych zmian, mogą być blokerami procesu transformacji. Proces dotyczy wszystkich Twoich zespołów. To oni będą głównymi użytkownikami nowych narzędzi. Zmiana może być dla nich trudna, dlatego już na samym początku warto na bieżąco informować i szkolić pracowników. Dzięki temu zyskasz zaangażowany zespół, który będzie skutecznie wspierał realizację procesu.

Znajdź czas

Transformacja cyfrowa nie następuje z dnia na dzień. Jeśli chcesz mieć nowoczesną firmę, która ma w pełni zintegrowane narzędzia cyfrowe, musisz poświęcić odpowiednią ilość czasu na przekształcenie dotychczasowego systemu i zasad funkcjonowania firmy. Projekt może trwać nawet kilka miesięcy lub lat w zależności od wielkości Twojej firmy. Aby uniknąć niepowodzeń lub zbędnych kosztów warto zrezygnować z pośpiechu i pomijania etapów prac. Jeżeli chcesz mieć pewność, że proces transformacji przebiegnie sprawnie, możesz również przemyśleć zaangażowanie partnera technologicznego, który udzieli Ci wsparcia w zakresie wdrażania innowacji i dopasuje rozwiązania do potrzeb Twojego przedsiębiorstwa.

Artykuł powstał we współpracy merytorycznej z xplusglobal.com/pl/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*