Powerbank – czyli warte uwagi urządzenie

[REKLAMA]

W obecnych czasach zdecydowana większość ludzi na świecie posiada telefony komórkowe. Bez nich wiele osób nie jest w stanie wyobrazić sobie życia. Są one również bardzo często niezbędne w pracy. Ale wiadomo, żeby działał telefon, to musi być naładowany, a baterie potrafią rozładowywać się niesamowicie szybko. Na ten stan rzeczy wpływa chociażby bardzo duża liczba zainstalowanych aplikacji oraz po prostu częste używanie telefonu. Dlatego ciekawym rozwiązaniem tego problemu są powerbanki.

Co to jest powerbank i do czego służy?

Powerbank jest przenośną ładowarką do ładowania mobilnych urządzeń. Musimy go wcześniej naładować, a następnie korzystamy z niego za pomocą kabla i portu USB. Liczba ładowań zależy od pojemności baterii. Urządzenia tego najczęściej używamy do ładowania telefonów komórkowych, ale to nie jedyne jego zastosowanie. Konsole, aparaty fotograficzne, tablety, laptopy itd. również można ładować za pomocą powerbanka. Warto o tym wiedzieć, ponieważ nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, jak często możemy korzystać z tej mobilnej baterii.

Zalety używania powerbanku

Bez wątpienia zalet z używania przenośnej ładowarki jest sporo. Możemy wszędzie ją zabrać – na każdy wyjazd, do pracy, na wakacje – zawsze tam gdzie my, tam może też być nasz powerbank. Zajmuje on mało miejsca, więc bez problemu się zmieści do jakiejś torby, a nawet do kieszeni. To kapitalna wygoda. Ponadto można używać go do wielu rodzajów urządzeń mobilnych, także przykładowo, przy zmianie telefonu komórkowego na inny model, nie jest konieczny zakup nowego powerbanku, ponieważ używany wcześniej da spokojnie radę. Przenośne ładowarki są również dostępne w wielu sklepach, także nie ma potrzeby zamawiania produktu przez Internet i dopłacania za dostawę z drugiego końca Polski.

Czy są jakieś wady?

Niestety tak. Nie ma produktów idealnych i nie inaczej jest również w tym przypadku. Takim podstawowym jest cena. To znaczy sytuacja pod tym względem jest złożona – sam koszt powerbanku nie jest wysoki, aczkolwiek można to jednak nazwać dodatkowym wydatkiem. Do kosztów oczywiście należy również wliczyć energię, bez której nie naładujemy naszego powerbanka, a co za tym idzie straci on swoje wszystkie zalety. Zdarza się też, iz niektóre modele mobilnych ładowarek są dosyć ciężkie i mogą stać się wtedy dla nas utrudnieniem.

Kupować czy nie kupować?

Mimo wyżej opisanych wad, raczej polecane jest zaopatrzenie się w takie urządzenie. Nie zawsze mamy czas albo dostęp do gniazdka. W takich sytuacjach powerbanki bardzo się przydają. A aktualne czasy są takie, że często ludzie gdzieś biegną, się śpieszą (chyba że jest lockdown z powodu pandemii), więc sytuacje, w których przenośne ładowarki będą nam potrzebne, na pewno się znajdą.

1 Komentarz

  1. dzisiaj w tych telefonach baterie tak krótko trzymają, że bez dobrego powerbanka nie ma się co ruszać 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*