Jakie funkcje posiada nowoczesny smartfon?

[REKLAMA]

Telefony komórkowe dawno już przestały służyć tylko i wyłącznie do dzwonienia. Zamieniły się na przestrzeni lat w kombajny multimedialne, które zaczęły zastępować ludziom komputery stacjonarne i laptopy. Smartfon służy jako pełnowartościowa przeglądarka internetowa, można na nim instalować rozmaite programy, identycznie jak na komputerze. Jednocześnie pozwala robić zdjęcia, których jakość bije na głowy aparaty cyfrowe sprzed kilku lat. Sprawdźmy co jeszcze potrafi nowoczesny smartfon.

Dostęp do Internetu

Przede wszystkim smartfony stały się pełnoprawnymi urządzeniami, jeśli chodzi o przeglądanie sieci. Strony na nich wyświetlane nie różnią się niczym od tych, które przeglądamy z użyciem komputera. Możemy korzystać ze wszystkich ich funkcji, czyli czytać treść tekstową, wyświetlać obrazy, ściągać pliki, odtwarzać materiały wideo. Bez problemu zalogujemy się na portalach społecznościowych, zrobimy zakupy online, czy wejdziemy na konto bankowe i wykonamy pełnowartościowe operacje finansowe. Na to wszystko pozwala praktycznie każdy współcześnie produkowany smartfon, włączając w to najtańsze modele. Nie jest więc niczym dziwnym, że z czasem ludzie zaczęli rezygnować z komputerów stacjonarnych i laptopów na rzecz współczesnych komórek.

Centrum multimedialne

Smartfony posiadają ogromną pamięć wbudowaną, która może sięgać nawet kilkunastu gigabajtów. Oprócz tego obsługują karty pamięci, dzięki którym można rozszerzyć dostępną pojemność nawet do kilkuset GB. Powoduje to, że do urządzenia można bez problemu wrzucić tysiące zdjęć, filmów, miliony piosenek. Dzięki powyższemu smartfonzamienia się w centrum multimedialne, które może służyć jako mini-kino domowe, urządzenie zastępujące album zdjęciowy, o odtwarzaczu mp3 nawet nie wspominając. Podłączając telefon do wieży, bądź radia samochodowego, możemy wykorzystać całą muzykę zgromadzoną w środku na zupełnie niedostępne dotąd sposoby.

Fotografia mobilna

Zupełnie nowym działem fotografii, który rozwinął się właśnie dzięki współczesnym komórkom, jest tak zwana fotografia mobilna. Nie da się ukryć, że przeciętny smartfon ze średniej półki potrafi dzisiaj robić lepsze zdjęcia, niż kompaktowy aparat cyfrowy sprzed pięciu lat, bądź też lustrzanka sprzed dekady. Postęp w tej dziedzinie poszedł niesamowicie do przodu. Nikogo dziś nie dziwi urządzenie, które posiada wbudowaną kamerę o rozdzielczości nawet kilkudziesięciu megapikseli. Modele z najwyższych półek posiadają nawet powiększenie optyczne, a w słabym świetle potrafią robić zdjęcia tak dobre, że niejeden zawodowy fotograf nie może wyjść z podziwu.

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*